Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×
REKLAMA CONTAINEX
REKLAMA

FORUM

Nr tematu: 104

Temat założył: matek

E-mail: onaasa@wp.pl

Tytuł: stawianie kontenera a pozwolenia

Treść: witam, chciałbym postawić na działce dwa kontenery o standardowych rozmiarach, jeden mieszkalny drugi sanitarny. kontenery stałyby tylko w sezonie letnim. jakie pozwolenia muszę uzyskać?

Data założenia: 09/2/2009


Odpowiedzi na temat:

Marcin M.

07/1/2014

Na podst. obowiązującego prawa - Ustawa Prawo Budowlane (Dz.U.1994 nr 89 poz. 414); Obiekt budowalny może zostać wybudowany po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę lub po zgłoszeniu zamierzenia inwestycyjnego właściwemu oraganowi. I tak, §29 definiuje, jakie obiekty budowlane mogą zostać wybudowane bez uzyskania pozwolenia na budowę. Natomiast §30 określa, które z obiektów wymagają zgłoszenia właściwemu organowi. Pozwolenie na budowę obiektu zostaje wydane na wniosek inwestora. W przypadku zgłoszenia, również inwestor zobligowany jest do zgłoszenia zamierzenia inwestycyjnego. Na mocy §29 pkt 1 ppkt 24, oraz §30 obiekty budowlane przeznaczone na zaplecze budowy (czasowe użytkowanie w trakcie realizacji robót budowlanych zlokalizowanych na terenie budowy), nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia. W tym przypadku warunkiem, jest uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę/roboty budowlane właściwego obiektu / docelowej inwestycji.

odp

adam.h

maestro@vp.pl

16/3/2010

Jeśli dobrze pamiętam to jeśli kontener nie jest na stałe związany z gruntem to do 160 dni jest traktowany jako obiekt tymczasowy a zatem wymagane jest jedynie zgłoszenie

kontener

alex

waldemarkraft@interia.pl

22/1/2010

szukam kontener mieszkalny uzywany na dzialke ogrodowa


REKLAMA